Projekt budżetu Gminy Sobienie Jeziory na 2021 rok.

Wójt Stanisław Wirtek w przedstawionym projekcie budżetu zaplanował dochody w wysokości 29 mln 450  tys. zł, a wydatki w kwocie 34 mln  60 tys. zł, z tego wydatki bieżące mają wynieść 30 mln 130 tys. zł, a wydatki majątkowe 3 mln 930 tys. zł.

W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie pierwszego etapu rozbudowy gminnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Piwonin, na co potrzeba 2 mln zł. W Sobieniach Biskupich ma rozpocząć się budowa sieci wodociągowej (240 tys. zł), podobną inwestycję przewidziano w Sobieniach Szlacheckich (220 tys. zł). Sieć wodociągowa powstanie też w Dziecinowie (120 tys. zł) i Śniadkowie Górnym (120 tys. zł). W projekcie budżetu znalazły się pieniądze na współfinansowanie z powiatem modernizacji dróg powiatowych na terenie gminy i na modernizację gminnych dróg w miejscowościach Karczunek i Śniadków Dolny. 150 tys. zł zapisano na termomodernizację budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w miejscowościach Wysoczyn i Piwonin. 200 tys. zł pochłonie przygotowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy budynku szkoły podstawowej w Warszawicach (dobudowanie nowego skrzydła,  w którym znajdą się sala sportowa, szatnia i sale lekcyjne) oraz dokumentacji dla budowy przedszkola  w Sobieniach-Jeziorach.      

PROJEKT UZASADNIENIA DO UCHWAŁY

PROJEKT ZAŁĄCZNIKÓW DO UCHWAŁY

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 16 kolejnych projektow – w tym jeden projekt Gminy Karczew, otrzyma granty od PSE o lacznej wartosci ponad 300 tysiecy zlotych. Program wkracza juz w faze realizacji projektow, ktora potrwa do konca tego roku. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, ze producenci rolni, ktorzy w zwiazku z wystapieniem ASF otrzymali od Powiatowego Lekarza Weterynarii zakaz utrzymywania swin lub ich wprowadzania do gospodarstwa, moga ubiegac sie o pomoc finansowa. Wsparcie udzielane jest z budzetu krajowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *