NATURA OD KUCHNII

Miło nam poinformować, że Koło Gospodyń Wiejskich w Dziecinowie zostało Laureatem II edycji ogólnopolskiego konkursu „Natura od kuchni” . Konkurs organizowany jest przez Lasy Państwowe


Lasy Państwowehttps://www.lasy.gov.pl › …

i skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, które są wpisane do Krajowego Rejestru KGW. Jego zadaniem jest upowszechnienie wiedzy o żywności, jaką daje las i jej unikalnych walorach, a zarazem o przyrodzie lasów i zrównoważonej gospodarce leśnej, jak również promocja lasów i zdrowego trybu życia.

Stosowna umowa pomiędzy Skarbem Państwa – Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe, Centrum Informacyjnym lasów Państwowych a Kołem Gospodyń Wiejskich w Dziecinowie podpisana została 29 maja 2023 roku. KGW zobowiązuje się w niej w listopadzie 2023 roku do zorganizowania wydarzenia pn. „PROMOCJA DZICZYZNY I JEJ ROLA W POLSKIEJ KUCHNI”. Wydarzenie będzie ogólnodostępne (bezpłatne) dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców i poprzez promowanie żywności pochodzenia leśnego (np. dziczyzny, przetworów z płodów runa leśnego, miodów), rozdawanie materiałów promocyjnych przygotowanych przez Lasy Państwowe (ulotki, broszury) – będzie miało charakter promocyjny Lasów Państwowych.

Za wykonanie wszystkich warunków umowy, Lasy Państwowe nagrodzą KGW w Dziecinowie dofinansowaniem w wysokości 10 000 zł!

O szczegółach planowanego w listopadzie wydarzenia…będziemy informować. JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *