Dla usprawiedliwienia własnej naiwności i łatwowierności niektórzy gotowi bronić tego krętacza do upadłego. A faktur i innych dokumentów źródłowych, na podstawie których można by zbadać przepływy między „mrówkami” & „melonami” do Sądu jak nie dostarczył, tak chyba nigdy nie dostarczy. Innemu wlepiliby co najmniej grzywnę, bądź nawet areszt, ale świętej krowy lewactwa żaden niesąd nie ruszy. Lata darmowej reklamy i propagandy za darmochę w publicznej telewizji zrobiły swoje…

Przeciw matematyce, logice i etyce bezlitośnie obnażających WOŚP i Jerzego O. wytacza się „moralny” slogan: „niechby nawet kradł, ale przecież dzieci ratuje”. Takie same argumenty są powielane w najbardziej patologicznych rodzinach, gdzie mąż i ojciec bije żonę, dręczy dzieci, przepija połowę wypłaty, ale jednak drugą połowę przeznacza na chleb z pasztetem i dzięki temu wszyscy żyją. Odruch serca to bezinteresowność, nie marketing, szantaż emocjonalny i setki kłamstw usprawiedliwiających cyniczne wykorzystywanie ludzkiej wrażliwości.

Może Ci się również spodoba

11 komentarzy

 1. Dziecinów Redakcja pisze:

  Aż boję się pomyśleć, ile będzie trwała żałoba narodowa po śmierci (niech żyje w więzieniu jak najdłużej) Pani byłej prezydent Warszawy…

 2. Anna pisze:

  Mirku, przestań wypisywać takie bzdury, albo oddaj stronę naszej wsi w ręce kogoś bardziej kompetetnego..

  • Dziecinów Redakcja pisze:

   Ażeby coś oddać, trzeba by było najpierw coś zabrać…to tak na logikę. Z drugiej strony, nie widzę powodów, dla których ludzie bardziej kompetentni ode mnie, nie mieliby założyć i prowadzić inne strony o naszej miejscowości. Mamy w Dziecinowie 5 rejestrowych stowarzyszeń, więc i dla 5 stron internetowych znałazłoby się miejsce. Pozdrawiam.

 3. Dziecinów Redakcja pisze:

  Tylko się zapytam… jaką dziurę masz na myśli? Może dasz radę napisać jakieś małe uzasadnienie?

 4. Panda pisze:

  Jezu ludzie jacy Wy jesteście bez duszni… skoro dla Was jest złodziejem to dlaczego dzięki niemu jest tyle szpitali wyposażonych w sprzęt który ratuje najmłodszych … wyjdzie trochę do ludzi nie siedzicie w tej klatce dziecinowskiej i jesteście zablokowanie na nowe doświadczenia .. jeśli komuś to nie pasuje niech zostawi to dla siebie .. przez taką nienawiść do drugiego człowieka giną niewinni . Ale co się dziwić skoro od 30lat mojego życia nic się nie zmieniło w tej dziurze …

  • Dziecinów Redakcja pisze:

   Wskaż proszę, gdzie w tekstach poniżej jest jakaś nienawiść, konkretnie które wyrażenia, zwroty, czy może całe zdania?

 5. Dziecinów Redakcja pisze:

  Zapewne kierują Tobą szlachetne intencje i może nawet w jakimś sensie masz rację…

 6. Nieaktywny społecznie pisze:

  Ktoś tu się chyba zagalopował. Pamiętaj że ta strona jest głosem mieszkańców, którzy w 90 procentach mają inne zdanie w tej kwestii od Twojego i jak najbardziej słuszne. Odbiegając od sympatii politycznych tu zginął człowiek. Mirku masz swoją stronę to po co takie sprawy przenosisz na stronę naszej miejscowości?

 7. Dziecinów Redakcja pisze:

  Uwaga! Mowa nienawiści…dalej czytać nie wolno.
  Są na świecie dwa gatunki ludzi – nadludzie i podludzie. Jak giną podludzie np. 5 dziewczynek w Koszalinie, to żałoby narodowej nie ma, jak giną nadludzie to żałoba narodowa jest! Z całym szacunkiem…żałoba narodowa za człowiekiem, który realizował interesy niemieckie w Gdańsku, który swoją karierę polityczną zaczynał w KLD – partii założonej za niemieckie pieniądze i przez Niemców kontrolowanej…żałoba narodowa za krętaczem, który oszukiwał w oświadczeniach majątkowych, bo niby zapomniał że ma jeszcze dwa mieszkania.
  Pomieszało się coś naszemu prezydentowi…może dym z chanukowych świec mu zaszkodził?

 8. Dziecinów Redakcja pisze:

  A no takim cudem, iż od 27 lat „nic się nie zmieniło”. Niezależnie od tego która opcja rządzi zasada założycielska „okrągłego stołu” jest nie do ruszenia. A zasada ta brzmi” „My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych”. Cały czas mamy rządzicieli wywodzących się wprost z „okrągłego stołu” i nie widać nikogo, kto ten stół chciałby wywrócić i powyrywać mu nogi. Szumne zapowiedzi reformy sądownictwa, skończyły się wraz z vetem prezydenta. „Nadzwyczajna kasta ludzi „okupująca sądy od 1944 roku, nigdy nie skaże Owsiaka (tak jak nie skazała Jaruzelskiego i Kiszczaka), bo Owsiak do tej nadzwyczajnej kasty również należy. Ojciec Jerzego Owsiaka już w 1945 roku (z zamiłowania) zgłosił się do pracy w milicji. Kto w roku 1945, gdy Naród Polski na nowo krwawił w sowieckich kazamatach, gdy trwało jeszcze powstanie antykomunistyczne, kto zgłaszał się wtedy na służbę w szeregch najeźdźcy? Albo szumowina, albo zdrajca! W kolejnych latach tatuś pana Jurka awansował m.in na zastępcą komendanta posterunku ds. polityczno-wychowawczych i naczelnika Wydziału II Biura Dochodzeniowo-Śledczego. Pełnił również funkcję I i II sekretarza egzekutywy POP PZPR. Mamusia – Maria Owsiak – również pracowała w MO, w Wydziale I Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku, i jako urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku. I teraz dzieci tamtych prokuratorów, mają wsadzić dziecko koleżanki prokurator do więzienia? Wolne żarty…
  Czy to są głupoty? Nie sądzę…brak podstawowej wiedzy w Narodzie skutkuje wyborami takimi, a nie innymi. Naród wybiera zdrajców i złodziei na swoich przywódców, złodzieje walizami wynoszą pieniądze, a Naród jak gdyby nigdy nic, śpiewa sobie „Polacy nic się nie stało”.
  A tak nie jest…250 mld. zł. ukradzione z samego VAT-u daje ponad 100 milionów złotych na każdą gminę w Polsce! 100 mln podzielić na 25 miescowości w naszej gminie mówi nam, że Dziecinów przez brak wiedzy i ludzką głupotę stracił 4 miliony złotych!!!
  Dalej,,, to nie chce mi się już pisać…

 9. Waldek pisze:

  Mirku,
  „nie mówić fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”.
  Tak na logikę: skoro robi przekręty to jakim cudem przez 27 lat co roku robi taki „przekręt”? Od 3 lat mamy u władzy raczej nieprzychylnych mu ludzi i …. nie siedzi w więzieniu? Dlaczego? Skoro są, według ciebie, tak ewidentne dowody na jego niecne działanie.
  Obyś nigdy nie musiał skorzystać ze sprzętu kupionego przez Owsiaka. Ja mam inne doświadczenia i kiedyś na spokojnie opowiem ci pewną historię małego serduszka.
  Zamiast wypisywać takie głupoty, zebrałbyś jako Radny pomysły jak rozwinąć naszą miejscowość. Podpowiem:
  – chodnik
  – lepsze oznakowanie 801 w Dziecinowie
  – progi zwalniające
  – gazociąg
  – ścieżka dookoła jeziora
  – naprawić/zdemontować zdezelowany pomost
  O tym pisz. Niech ludzie dają pomysły jak ulepszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *