Dofinansowanie z MSWiA dla OSP Dziecinów!

W piątek 21 stycznia mieliśmy przyjemność gościć w naszej strażnicy Panią Poseł Anitę Czerwińską i Szefa Gabinetu Politycznego MSWiA Pana Michała Prószyńskiego. Na spotkaniu obecni byli także współpracujący z OSP: radny powiatowy Krzysztof Olszewski i radni gminni Mariusz Domański i Kamil Choim, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych OSP z terenu Gminy Sobienie Jeziory: Tomasz Wiącek (OSP Sobienie Jeziory), Andrzej Kulka (OSP Stary Zambrzyków), Marek Abramowicz i Jacek Grzęda (OSP Śniadków Dolny), Adam Powązka i Piotr Banasiewicz (OSP Piwonin). Rolę gospodarza sprawował pełniący funkcję Wójta Gminy Sobienie Jeziory Pan Sylwester Winek, który pięknie przywitał gości i podziękował im za pamięć i wsparcie okazywane Ochotniczym Strażom Pożarnym. Przy okazji, przedstawił krótki rys historyczny, strukturę organizacyjną gminnych OSP i nakreślił najbardziej palące problemy z którymi borykają się strażacy. Chyba największym problemem naszych gminnych straży, jest stary i wysłużony park wozów bojowych (jedyny, w miarę nowy wóz gaśniczy to Mercedes rocznik 2013 z OSP Sobienie Jeziory – pozostałe wozy mają po kilkadziesiąt lat). Przykładem nasza „Bestia 266” rocznik 1980! Dlatego z wielką radością, przyjęliśmy wiadomość o zatwierdzeniu 19 stycznia 2022 r. przez wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Macieja Wąsika zestawienia jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych w 2022 r. w którym to zestawieniu, na poz. 202 widnieje OSP Dziecinów. Poniżej wykaz jednostek OSP z powiatów podwarszawskich które otrzymały wsparcie: OSP Dziecinów (gmina Sobienie-Jeziory, powiat otwocki) OSP Otwock Jabłonna (miasto Otwock, powiat otwocki) OSP Otwock-Wólka Mlądzka (miasto Otwock, powiat otwocki) Straż Pożarna w Konstancinie-Jeziornie (gmina Konstancin Jeziorna, powiat piaseczyński) OSP Nowy Prażmów (gmina Prażmów, powiat piaseczyński) OSP Leszno (gmina Leszno, powiat warszawski zachodni) OSP Roszczep (gmina Klembów, Powiat wołomiński) OSP Baranów (gmina Baranów, powiat grodziski) OSP Gąsiorowo (gmina Serock, powiat legionowski). Po zabezpieczeniu w budżecie Gminy 400 tys. zł na zakup nowego wozu bojowego, dotacja z MSWiA jest kolejnym, niezbędnym etapem starań o nowy wóz i o całe lata świetlne przybliża nas do jego pozyskania. W roku 2023 nasza OSP obchodziła będzie 105 lecie swojego istnienia…nowy samochód byłby wymarzonym dla nas prezentem! Następnie, (nasz) Prezes Krzysztof Grzegrzółka oprowadził gości po strażnicy… Pani Poseł zdumiała się porządkiem i czystością panującą w strażnicy, mówiąc: „Od razu widać tu gospodarską rękę”, podziękowała również wszystkim strażakom za ich trud, ofiarność i zaangażowanie w służbie drugiemu człowiekowi. Szanowni Goście, mieli również okazję wpisać się do Kroniki OSP…na zakończenie wszyscy zebrani, zostali zaproszeni na mały poczęstunek przygotowany przez nasze Koło Gospodyń Wiejskich, przez Panie: Anetę Walkiewicz i Beatę Woźniak. Dziękujemy!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *