Sesja Rady Gminy…

Z powodu pandemii COVID-19 i obowiązujących w tej sprawie ograniczeń, a także w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, radnych oraz pracowników urzędu informujemy, że XIX Sesja Rady Gminy Sobienie-Jeziory odbędzie się bez udziału sołtysów i publiczności na sali obrad. Do dnia sesji istnieje możliwość zadawania pytań do wójta i radnych gminy pisemnie lub mailem na adres: gminasj@gminasj.pl. Pytania zostaną odczytane na sesji. Jednocześnie informujemy, że obrady sesji będą transmitowane na żywo, wobec czego istnieje możliwość śledzenia przebiegu obrad poprzez transmisję online.

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. Waldek pisze:

  Dobrze Mirek, że wyjaśniłeś Przewodniczącemu Rady sens pytania, bo chyba ma problem ze zrozumieniem tekstu pytań, które przesłałem.

  2 lata temu byłem z Wójtem na spotkaniu w Dyrekcji Dróg Mazowieckich w sprawie chodnika. Wójt doskonale zna Dyrektora, który planuje te inwestycje. Były dwie opcje (1) ‚duża przebudowa’ od Piotrowic do krzyżówki (2) doraźne naprawy. Problem stanowi dokumentacja, którą trzeba zrobić. Przy 1 opcji taka dokumentacja znalazła by się w projekcie. W 2 wariancie Dyrektor mówił, coś o podciągnięciu kosztów projektowych do prac bieżących, ale nie był chyba przekonany czy to się uda. Najwyraźniej nie podciągnęli chodnika pod wylewanie kawałków asfaltu, które teraz robią.
  Niestety najwyraźniej musimy zaczekać do inwestycji A50, gdzie w Piotrowicach ma powstać ‚węzeł Karczew’ , może wtedy przebudują nasz kawałek 801 z chodnikiem.
  Co do oświetlenia przejścia to w Dyrekcji wyraźnie wskazali, że to zadanie gminy. Starostwo odpowiedziało mi ws gazociągu, że to zadanie gminy.
  Cały czas trzeba „naciskać” Wójta, tego lub przyszłego bo inaczej nikt nie zlituje się nad Dziecinowem.
  pozdrawiam

  • Dziecinów Redakcja pisze:

   Muszę tu pewną sprawę sprostować…na pytania odpowiadał z-ca Wójta Pan Marek Szumidło, a nie Przewodniczący…

 2. dziecinowianin pisze:

  W dniu sesji przez niemal 20 minut próbowałem w różnych miejscach w Internecie znaleźć transmisję na żywo z obrad dnia 23.03.2021, ale nigdzie nie znalazłem… Bardzo interesuje mnie sprawa inwestycji związanych z przebudową linii kolejowej nr 12 na terenie Dziecinowa – uważam, że modernizacja musi oznaczać budowę wiaduktu w ciągu DW 801 nad LK 12 oraz przeniesienie przystanku kolejowego z „pola” między Dziecinowem i Warszówką o ok. 1,5 km na zachód, na miejsce przy DW 801…

  Jak najszybciej należy też przystąpić do projektu zmiany studium zagospodarowania przestrzennego dla części Dziecinowa położonej na wschód od DW 801 (także na północ od torów) i docelowo do utworzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru (dziesiątki hektarów powinny być przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, niekiedy może nawet wielorodzinną(?), należałoby zaprojektować nowe drogi (w tym wiadukt w ciągu DW 801 i przystanek kolejowy obok niego), m . in. w kierunku szklarń we wschodniej części Dziecinowa).

 3. Dziecinów Redakcja pisze:

  W końcu jakiś mały plus tej plandemii…każdy ma niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju szansę na publiczne zadanie pytania Wójtowi lub radnym, czem prędzej więc zachęcam do skorzystania z tej możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *