Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. dziecinowianin pisze:

  Ruch rowerów też trzeba usunąć z jezdni, a nie tylko dla pieszych zrobić chodnik, który byłby za wąski, aby bez ryzyka mandatu można było jeździć po nim rowerem.

 2. Dziecinów Redakcja pisze:

  Drodzy mieszkańcy Dziecinowa…jeśli marzy się Wam chodnik przy DW801 w jakimś blisko określonym czasie, to trzeba się zorganizować i jeszcze w tym roku doprowadzić do blokady naszego przejścia dla pieszych (np, na 1 godzinę). Zorganizowanie takiej legalnej blokady nie jest sprawą trudną…tylko czy znajdziemy z 50 mieszkańców gotowych do działania? Oto jest pytanie…

  • Nowy pisze:

   Dobry pomysł. Jeszcze tylko znaleźć moment kiedy Duda jedzie do Rudy Tarnowskiej. Niemniej postaram się najpierw przygotować pismo do Struzika ws. gazociągu oraz poruszyć temat braku jakiejkolwiek odpowiedzi z Zarządu DW. Myślę, że wzmianka o blokadzie tez powinna zwrócić uwagę.

  • dziecinowianin pisze:

   Sam chodnik to za mało. Trzeba zrobić ciągi pieszo-rowerowe, z możliwością jazdy rowerów przynajmniej po jednej stronie drogi nr 801 od Piotrowic do skrzyżowania z DW 805 i DW 799 (na którym rondo powinno być już wiele, wiele lat temu). Słyszałem, że chodnik musi mieć ponad 2 m szerokości, aby legalnie można było po nim jeździć rowerem. Budowa chodnika nieszerszego niż 2 m byłaby więc w pewnym sensie niedźwiedzią przysługą… Trzeba sprawić, aby rowerzyści nie poruszali się po jezdni po zmodernizowaniu odcinka DW 801 przechodzącego przez Dziecinów, aby nie spowalniali ruchu na jezdni, aby było dla nich bezpieczniej i był ciąg przy jezdni nie tylko dla pieszych, ale także dla rowerzystów. Bardzo ważne jest też to, aby wybudowano wiadukt w ciągu DW 801 nad linią kolejową nr 12 Skierniewice – Łuków, który de facto powinien być wybudowany już kilkadziesiąt lat temu… Na mniej ruchliwych drogach wiadukty są od kilkudziesięciu lat (droga wojewódzka Osieck – Podbiel – Tabor (mało ruchliwa), droga powiatowa Jaźwiny – Augustówka czy nawet droga polna w pobliżu dwóch wspomnianych wcześniej miejscowości… Najlepiej byłoby, aby przystanek kolejowy był przy DW 801, a nie „w polu” między Dziecinowem, Piotrowicami, Całowaniem, Warszówką i Warszawicami! Nie należy sugerować się tym, że tam są tereny kolejowe i będzie taniej, tylko wybudować przystanek przy drodze wojewódzkiej, tam powinien być wyraźnie lepiej skomunikowany! Poza tym, przystanek kolejowy w gminie Sobienie-Jeziory powinien zmienić nazwę z „Warszówka” na „Dziecinów” – leży na terenie obrębu geodezyjnego Dziecinów, obecnie jest tak, że Warszówka niejako „kradnie” przystanek sołectwu Dziecinów… Jeżeli przystanek kolejowy będzie w tym samym miejscu, co obecnie, to trzeba przynajmniej zmienić nazwę na „Dziecinów” i jeżeli będzie nowa zabudowa (zwłaszcza mieszkaniowa) w pobliżu tego przystanku, to aby należała ona do wsi, sołectwa Dziecinów, a nie np. do Warszówki! Domy na wschód od drogi powiatowej Warszawice – Sobienie-Jeziory (na pograniczu obrębów: Radwanków Szlachecki i Sobienie Biskupie) należą do Sobień Biskupich *(mają adres zawierający nazwę Sobienie Biskupie), mimo, że leżą daleko od centrum wsi Sobienie-Biskupie (i są na terenie obrębu Sobienie Biskupie) i znajdują się „tuż obok” zabudowań sołectwa Radwanków Szlachecki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *