„Czajka” Dziecinów laureatem konkursu grantowego „Moja Mała Ojczyzna”!

Niezmiernie miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Wędkarskie „Czajka” Dziecinów, w IV edycji konkursu grantowego „Moja Mała Ojczyzna”, organizowanego przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego, jako jedna z 30 organizacji z terenu całego kraju, otrzymała grant w wysokości 30 000 zł!!! Stosowna umowa pomiędzy SWCzDz, a Fundacją BGK została już podpisana, a przyznana kwota zostanie przeznaczona na zagospodarowanie tzw. „trójkąta” przy DW 799.

Nagrodzony projekt pn. „Budowa miejsc postojowych i strefy odpoczynku nad Jeziorem Dziecinowskim” podzielony został na kilka etapów i zakłada:

 1. Pogłębienie jeziora, wyrównanie jego brzegów, wyrównanie terenu przeznaczonego do zagospodarowania.
 2. Wytyczenie miejsc postojowych, strefy odpoczynku i strefy zieleni
 3. Położenie obrzeży oddzielających miejsca postojowe od strefy odpoczynku i zieleni.
 4. Utwardzenie miejsc postojowych kruszywem (tłuczniem).
 5. Montaż w strefie odpoczynku altany ogrodowej, ławek, koszów na śmieci i tablicy informacyjnej.
 6. Wyłożenie w strefie zieleni agrotkaniny, nasadzenie drzew i krzewów, wysypanie kory.
 7. Otwarcie inwestycji, organizacja imprezy promującej projekt.

Zakończenie prac i uroczyste otwarcie inwestycji, na które już teraz zapraszamy mieszkańców i lokalne media, planowane jest na koniec lipca. Warto zaznaczyć, że wnioskowaliśmy tylko o niezbędne materiały, wszystkie prace związane z realizacją projektu członkowie SWCzDz i mieszkańcy wykonają sami i nieodpłatnie. Przygotowanie terenu (pogłębienie i rekultywacja części jeziora) wykonamy własnym sprzętem i siłami członków stowarzyszenia. Usługę położenia obrzeży (250 mb) bezpłatnie wykona miejscowa firma brukarska. Inne prace (wyłożenie agrotkaniny, rozplantowanie kruszywa, montaż ławek i altany, nasadzenie drzew i krzewów, wysypanie kory, itp. również wykonamy sami tj. siłami mieszkańców i członków naszych stowarzyszeń. Szacunkowy wkład pracy własnej w projekcie to ponad 10 000 złotych.

Organizatorem konkursu grantowego „Moja Mała Ojczyzna” jest Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego. Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Konkurs grantowy „Moja Mała Ojczyzna” organizowany jest raz w roku i niedługo odbędzie się jego V edycja. Celem projektu jest aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym i kreowanie postawy patriotyzmu. Zachęcamy więc inne stowarzyszenia (ale także biblioteki, JST i KGW) do aplikowania o te środki, bo naprawdę warto. Uzyskane w wyniku konkursu środki finansowe można przeznaczyć na:

 1. modernizacja lokalnej przestrzeni publicznej, która przysłuży się zaspokojeniu potrzeb mieszkańców,
 2. upamiętnienie wydarzeń, miejsc oraz bohaterów historycznych związanych z danym miejscem, w formie np. tablicy, obelisku, izby pamięci (uwaga: z korespondencji z koordynatorem konkursu wynika, że efekt projektu powinien być trwały i materialny, nie wirtualny);
 3. wsparcie infrastruktury placówek oświatowych,wsparcie infrastruktury placówek opiekuńczo-wychowawczych,
 4. zakup sprzętu związanego z projektem,
 5. zakup artykułów spożywczych, którego koszt nie przekracza 500 złotych brutto, na uroczyste zakończenie zrealizowanego projektu,
 6. porady specjalistyczne i koszt usługi księgowej nieprzekraczający 500 złotych brutto,
 7. koszt tablicy informacyjnej.
 8. Moja Mała Ojczyzna – Fundacja BGKhttps://www.fundacja.bgk.pl 

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

 1. Nowy pisze:

  Gratulacje !
  Dajcie znać z wyprzedzeniem kiedy planujecie robić jakieś działania. Zapewne parę osób chętnie się przyłączy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *