KGW w Dziecinowie – podsumowanie roku 2020.

KGW w Dziecinowie istnieje dopiero 2 lata, a już tyle dobrego wniosło do życia naszej miejscowości. 2 lata i pozyskane 25 000 zł! I to wcale nie z budżetu Gminy Sobienie Jeziory…Rok 2020 pod tym względem był dla KGW wyjątkowo pomyślny:

  1. Dotacja z ARiMR (5000 zł) – okap gastronomiczny 4x1m z łapaczami tłuszczu i oświetleniem. Może nie wszyscy jeszcze wiedzą, ale będziemy przebudowywać kuchnię tzn. pomieszczenie kuchenne zostanie przeniesione na „małą” salę. Okap jest wiec takim małym „wkładem” KGW w nowo projektowaną kuchnię.
  2. Mikrodotacja w ramach FIO Mazowsze Lokalnie (5000 zł) – zakupiona została kuchnia, zmywarka, zastawa kuchenna.
  3. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie (5000 zł) – zakupione zostały 4 stoły i 35 krzeseł.

4. Bezwrotna pożyczka z Urzędu Pracy (800 zł) – drobne akcesoria kuchenne.

Korzystając z okazji…gorąco zachęcam do zakładania Kół Gospodyń Wiejskich w swoich miejscowościach. Założyć takie Koło może każdy, wystarczy grupa znajomych, czy przyjaciół, nie trzeba nikogo pytać się o zgodę i nie potrzebne jest do tego niczyje błogosławieństwo. Otrzymane pieniążki można wydać dosłownie na wszystko…kto chce może gotować i szydełkować, ale można też kupić namiot imprezowy, stoły, ławki, zbudować altanę, można kupić komputer, drukarkę, można również zorganizować wycieczkę turystyczną do Zakopanego! Co się komu podoba…Procedura rejestracyjna jest łatwa, przystępna dla każdego i trwa od kilku do kilkunastu dni. W Twojej miejscowości nie powstało jeszcze KGW? Dzwoń! 606 407 059, lub pisz: outre@op.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *