Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. Nowy pisze:

  Miałbym wielką prośbę o umieszczanie informacji bardziej ‚przyziemnych’ choćby o przymiarkach rządu rozszerzenia podatku deszczowego.

  Z pozdrowieniami dla większości mieszkańców Dziecinowa popierających obecną władzę.

  „Jeśli przysłowiowy Kowalski posiada działkę o powierzchni 1000 m kw., na której to trwale związana z gruntem jest zabudowa o powierzchni co najmniej 501 m kw. (na przykład dom z tarasem, garaż i kostka brukowa), co uniemożliwia naturalną retencję, musi zapłacić. Ile zapłaci? To również określa ustawa. Więcej zapłaci ten, kto w ogóle nie ma na swojej działce urządzeń do magazynowania wody (np. zbiornika retencyjnego). Wtedy opłata wyniesie 1,50 zł za 1 m kw. na rok. Dla powyższego przykładu byłoby to 751 zł 50 gr rocznie.” – źródło http://www.money.pl

 2. Ja mieszkaniec pisze:

  Portal: „DZIECINOW.PL SKUPIAJĄCY SIĘ NA DOSTARCZANIU NAJNOWSZYCH INFORMACJI O MIEJSCOWOŚCI DZIECINÓW,

  ALE TAKŻE O GMINIE SOBIENIE-JEZIORY I OKOLICACH” stał się miejscem propagandy i uprawiania pseudo polityki.
  Zamieszczanie filmików w których „leśny dziadek” opowiada brednie uwłacza mieszkańcom Dziecinowa.
  Przypomina mi to propagandę prowadzoną przez telewizje TVP i TVN. Podawanie wybiórczych informacji nigdy nie jest obiektywne i prawdziwe np.
  – maseczka na twarzy osoby będącej zarażoną SARS-CoV-2 głównie ma chronić osoby zdrowe przed zarażeniem. Chroni osoby zdrowe, ale w niewielkim stopniu. A więc jeśli jesteś osobą zarażoną (mimo że nie masz objawów choroby COVID-19) i nie nosisz maseczki narażasz osoby zdrowe na zarażenie, popełniasz grzech-5 przykazanie.
  Chrońmy osoby starsze, chore, o obniżonej odporności przed sobą samym, bo nie wiemy kiedy je zarazimy.
  – jaki cel ma rząd aby wprowadzać obostrzenia i straszyć obywateli ? Żaden !!! Przez te działania PKB spadło o prawie 10%, ludzie zarabiają mniej i wydają mniej, a więc władza ma mniej kasy do roztrwonienia, kupowania głosów wyborców. Raczej każdy chce mieć więcej niż mniej.
  – monitorowanie ludzi- sami się na to zgadzamy korzystając z usług Google, sieci GSM (bez znaczenia 2G czy 5G), płacąc bezgotówkowo i pandemia nie ma nic do tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *