Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. dziecinowianin pisze:

  A co będzie z rowerzystami jadącymi po DW 801 czy wzdłuż niej? Czy w Dziecinowie będzie robiona ścieżka rowerowa albo chociaż ciąg pieszo-rowerowy, po którym spokojnie mogliby jechać rowerzyści? Czy nawierzchnia DW 801 będzie poszerzona z 6 do 7 m? Myślę, że przydałoby się wybudować kilka azyli dla pieszych w Dziecinowie, także po to, aby kierowcy przejeżdżali przez teren zabudowany wolniej.

  Uważam, że w Dziecinowie powinno być zorganizowane spotkanie w sprawie przebudowy DW 801. Jeżeli ma być budowany chodnik, to niech będzie on po obydwu stronach drogi. Należałoby zadbać o to, aby podczas modernizacji linii kolejowej nr 12 wybudowany został nowy przystanek kolejowy w Dziecinowie przy DW 801 (obecny znajduje się „w szczerym polu”). Z wytyczeniem drogi od DW 801 do przystanku kolejowego we wschodniej części obrębu Dziecinów mogą być problemy (jest droga biegnąca na wschód od DW 801 przebiegająca obok cieplarni, zaczyna się nieco na północ od dwóch sklepów przy DW 801 (znajdujących się po zachodniej jej stronie), między płotami jest ok. 5 – 6 m, na dodatek jest tam jeszcze słup oświetleniowy, a budynki są naprawdę blisko).

 2. dziecinowianin pisze:

  Lepiej, żeby ta modernizacja znalazła się w budżecie województwa. To tylko ok. 4 km drogi. Trzeba doprowadzić do tego, aby na najbliższe lata przewidziano pieniądze na rozbudowę tego odcinka (i także tego od skrzyżowania z DW 799 do końca obwodnicy Sobień-Jezior).

  Uważam, że należy wybudować wiadukt w Dziecinowie, bo na innych ruchliwych drogach przecinających przebiegającą przez gminę Sobienie-Jeziory linię kolejową nr 12 wiadukty są obecne (w przypadku wiaduktów na DW 862 w Osiecku i na drodze Jaźwiny – Augustówka są one od dawna) lub będą budowane (w Pilawie ma być obwodnica w ciągu DW 805, będzie na niej wiadukt), kiedy będzie modernizacja LK 12 przewidziana na lata 2022 – 2025.

 3. Waldemar Bogdański pisze:

  Rozbudowa DW801 od ronda do krzyżówki w Dziecinowie oparta będzie o akceptację budżetu przez Sejmik Wojewódzki, bodajże w styczniu 2020. Jeżeli rozbudowa ta nie znajdzie się w nowym budżecie Mazowsza to jest drugi wariant, zakładający podciągnięcie budowy chodnika do działań bieżących (wymiana nawierzchni) na DW801.
  Reasumując, nasze działanie dało sygnał Dyrekcji Dróg Wojewódzkich, że istnieje potrzeba chodnika w naszej miejscowości i dzięki temu będą to uwzględniać przy planach modernizacji drogi. Następne pismo wyślemy na wiosnę 😉
  Co do przejścia dla pieszych – to oświetlenie go lampami led, leży w gestii gminy. Z tym tematem trzeba udać się do Wójta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *