Fundusz Sołecki – piątek 27.09.2019 godz.18.00 (II termin 18.30)

Zebranie w sprawie rozdysponowania Funduszu Sołeckiego na rok 2020
Piątek 27 września – świetlica OSP
I termin – godz. 18.00
II termin – godz.18.30

Fundusz sołecki to środki wyodrębnione z budżetu gminy przeznaczone do dyspozycji mieszkańców 25 sołectw w naszej gminie. Wysokość kwoty funduszu sołeckiego dla konkretnego sołectwa jest obliczana na podstawie tzw. kwoty bazowej i liczby mieszkańców sołectwa. Środki z funduszu sołeckiego są także środkami publicznymi, a zatem podlegają takim samym rygorom, określonym w ustawie o finansach publicznych, jakim podlegają zwyczajne środki w budżecie gminy. Przy ich wydatkowaniu należy się kierować zasadą oszczędności, gospodarności i celowości.

Kto, jak, kiedy i gdzie zgłasza wniosek?

Wniosek może złożyć sołtys, rada sołecka, albo co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa. Wniosek powinien zawierać wskazanie przedsięwzięć przewidzianych do realizacji na obszarze sołectwa w ramach określonych środków. Podejmowane przedsięwzięcia muszą spełniać trzy warunki: służyć poprawie życia mieszkańców, należeć do zadań własnych gminy, oraz być zgodne ze Strategią Rozwoju Gminy Sobienie Jeziory.

Nad wszystkimi wnioskami głosują mieszkańcy, którzy biorą udział w zebraniu. Szacunek kosztów wniosku musi mieścić się w kwocie przypadającej sołectwu w danym roku. W naszym przypadku jest to 33 667,15 złotych.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Dziecinów Redakcja pisze:

    W związku z bierzmowaniem (godz. 16.00) opóźnimy się z zebraniem do godz. 19.00. Będzie więcej czasu na dyskusję.

  2. nowy pisze:

    Dlaczego tak późno (27-09) skoro do 30 września trzeba złożyć pismo do Wójta? Mieszkańcy mogą zgłosić propozycje inwestycji, które trzeba ‚rzetelnie’ (wg pisma) oszacować. Weekend wystarczy?
    Czy będą informacje o zabraniu ?
    Czy sołtys coś w tym kierunku zrobi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *