OSP Dziecinów stara się o pozyskanie nowego sprzętuGmina Sobienie Jeziory jest gminą typowo wiejską (rolniczą), z wysoko rozwiniętą produkcją sadowniczo-ogrodniczą. Teren naszych działań obejmuje również sąsiednie gminy: gminę wiejską Osieck i gminę miejsko-wiejską Karczew. Należy więc zakładać, że grupą docelową naszych działań w większości, będą rolnicy, rodziny rolników i mieszkańcy wsi. Środowisko pracy rolników jest miejscem szczególnego narażenia zawodowego, czy to wywoływanego przez czynniki biologiczne, czy też spowodowanego różnego typu wypadkami i urazami podczas pracy. Oddalenie miasta powiatowego (Otwocka) o 18 km od terenu naszych działań, powoduje, że to nasze OSP jest pierwszą służbą ratowniczą przybywającą na miejsce zdarzenia (z reguły jest to 5-8 minut od alarmu, podczas gdy dojazd karetki, czy PSP zajmuje 15-20 minut).
Dlatego tak bardzo ważne jest posiadanie nowego i profesjonalnego sprzętu do ratowania życia i mienia poszkodowanych. Nowa torba medyczna (ta używana przez nas została zakupiona w 2012 roku), a zwłaszcza defibrylator pozwoli nam na kompleksową pierwszą pomoc medyczną. Ofiara zatrzymania akcji serca ma tylko 5% szans na przeżycie. Jeżeli zostaną podjęte zabiegi ratunkowe, szanse wzrastają trzykrotnie. Jeśli w pobliżu miejsca wypadku znajdzie się defibrylator i zostanie prawidłowo użyty, szansa na uratowanie życia ludzkiego sięga 70%.Oprócz działań stricte ratowniczych zakupiony sprzęt medyczny będzie również wykorzystywany do zabezpieczenia medycznego rozgrywek piłkarskich KS „Wisła” Dziecinów, Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, festynów szkolnych, dożynek i wielu innych uroczystości.
Szybkość i skuteczność udzielenia poszkodowanemu pierwszej pomocy, zależy również od umiejętności i wiedzy ratowników, dlatego w dniach 08-24.03.2019 roku zorganizowaliśmy Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy ( zgodny z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy), po którego ukończeniu wszyscy nasi strażacy posiadają uprawnienia ratownika.
1. Zestaw ratownictwa medycznego PSP R-3 zgodny z KSRG 2013, bez deski, z defibrylatorem, żele Water-Jel
1 Zestaw przeznaczony jest dla przeszkolonych strażaków-ratowników Jego zadaniem jest umożliwienie ratownikowi udzielania pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym na miejscu zdarzenia, zgodnie z obowiązującymi procedurami.
Zawartość:
– kompletna torba medyczna R-1
– szyny
Kramera w torbie
– torba z kołnierzami ortopedycznymi
– hydrożele Water-Jel
– Defibrylator AED Lifelin
e
10 605,60 zł 10 605,60 zł
2. Kamizelka Kendricka unieruchamiająca kręgosłup KED / KUK
1 Kamizelka ortopedyczna do stabilizacji kręgosłupa na odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym u osoby z podejrzeniem urazu. Stosowana przy wyciąganiu rannych z trudnodostępnych miejsc, gdy nie ma możliwości użycia sztywnych noszy. Zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzeń wtórnych u poszkodowanego np. przy wyciąganiu ofiary z rozbitego pojazdu. Zestaw zawiera kamizelkę, poduszkę wypełniająca anatomiczne krzywizny ciała, pasy mocujące oraz do stabilizacji głowy 490,77 zł 490,77 zł
3 Kamizelka unieruchamiajaca dla dzieci MED PED
1 Kamizelka MED PED służy do zabezpieczenia pacjentów pediatrycznych z podejrzeniem urazów kręgosłupa w działaniach ratowniczych. Kamizelka została odpowiednio wyprofilowana i zapewnia właściwe unieruchomienie dziecka na całej długości kręgosłupa oraz stwarza m.in. możliwość bezpiecznej ewakuacji na przykład na desce ortopedycznej. 825,33 zł 825,33 zł

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *