MIAS Mazowsze 2019 – podpisanie umowy

15 lipca br. w Urzędzie Miasta w Karczewie odbyło się uroczyste podpisanie umów o przyznanie dotacji ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację zadań w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019. W spotkaniu wzięli udział:  Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Pan Wiesław Raboszuk, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Pan Radosław Rybicki oraz Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzctwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pani Bożena Żelazowska.Gminę Sobienie-Jeziory reprezentował Wójt Pan Stanisław Wirtek oraz Skarbnik Pani Barbara Celińska. Na spotkanie zaproszeni zostali również przedstawiciele Sołectw, które otrzymały wsparcie finansowe. W ramach MIAS MAZOWSZE w 2019 roku wykonane zostaną remonty wewnętrzne świetlic OSP w Śniadkowie Dolnym i Dziecinowie, powstanie siłownia plenerowa w Sobieniach Szlacheckich oraz wiata rekreacyjna w Sobieniach Biskupich.

U nas zostanie wyremontowana klatka schodowa i korytarz na piętrze (ostatnie już pamiątki po minionym systemie), wymienione zostaną także główne drzwi wejściowe w nowym budynku remizy. Kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego 10 000,00 zł, koszt całkowity przedsięwzięcia to 25 000,00 zł (15 000,00 zł. „dołoży” Gmina Sobienie Jeziory ze środków własnych).


 Lista beneficjentów z powiatu otwockiego
Rozmiar: 14 kB, Liczba pobrań: 5

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Nowy z Dziecinowa pisze:

    Najnowsze zestawienie GUS – najbogatszych gmin w Polsce. Na 2478 gmin, Sobienie Jeziory są na … 2265 miejscu. Smutne to.
    https://europarlament.pap.pl/gus-najbogatsza-gmina-w-polsce-jest-kleszczow-najbiedniejsza-zawadzkie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *