Warszawa – 11 maja, godz. 14.00

Z ostatniej chwili – bez komentarza: 

„W nawiązaniu do publikacji medialnych MSZ pragnie zdementować, że 13 maja złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen-Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej” – poinformowało w specjalnym komunikacie polskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Oświadczenie MSZ to reakcja na informację, która w niedzielę rozgrzewała polskie media. Doniesienia mówiły, że 13 maja do Polski przybędzie specjalna delegacja z Izraela, aby rozmawiać o podpisanej przez prezydenta Donalda Trumpa ustawie 447.

Do spotkania jednak nie dojdzie, o czym w nocy z niedzieli na poniedziałek poinformowało polskie MSZ. „W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników” – podkreślono.

Read more: http://www.pch24.pl/zamieszanie-wokol-wizyty-przedstawicieli-izraela-w-warszawie–polski-msz-zabral-glos,68181,i.html#ixzz5nmsWWduj

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *