Nauczyciele strzelili sobie w kolano…

Świat wielkiej polityki dotarł też do naszej gminy. Oto część naszych nauczycieli, na wezwanie czerwonego Broniarza i najgłupszej opozycji na świecie rozpoczęła STRAJK, tracąć tym samym resztki swojego mikroskopijnego już autorytetu. Aby nie znęcać się zbytnio nad  strajkującymi nauczycielami zadam tylko kilka pytań:

 1. Gdzie byli Ci wszyscy nauczyciele, gdy za nierządów PO-PSL rugowano ( i nadal się to robi) z polskich szkół HISTORIĘ, sprowadzając jej lekcje do ilościowej i jakościowej śmieszności? Programy historii są tak ułożone, by uczeń został przytłoczony szczegółami,  Czy to nauczycielom przeszkadzało, czy protestowali wtedy, czy strajkowali?
 2. Gdzie byli Ci wszyscy nauczyciele, gdy rugowano z polskich szkół język polski ( i nadal się to robi). Papierkiem lakmusowym w tym temacie zawsze był i będzie Henryk Sienkiewicz, bo każdy zaborca i każdy nie polski rząd pierwsze co robił to usuwał z polskich szkół Sienkiewicza. Czy jak kilka lat temu Sienkiewicza z polskich szkół praktycznie usunięto, to czy nauczycielom to przeszkadzało? Czy protestowali wtedy, czy strajkowali?
 3. Gdzie byli Ci wszyscy nauczyciele, gdy do polskich szkół wprowadzano sowieckie reformy o tzw. beztresowym wychowaniu, o łączeniu przedmiotów, o niestawianiu stopni, o nauczaniu systemem 3 (klasy I-III) +3 (klasy IV-VI) +3 (gimnazjum) +3 (szkoła średnia) i tym podobne bzdury.
 4.  Gdzie byli nauczyciele jak kilka lat temu w Polsce likwidowano setki szkół?
 5.  Gdzie byli (są) Ci wszyscy nauczyciele, gdy zboczeńcy i pederaści włażą do polskich szkół niemalże drzwiami i  oknami? Czy protestują?

Przewrotnie powiem że za ten poziom nauczania gdzie uczniowie kończący szkołę średnią mają trudności z określeniem podstawowych  dat z kart naszej historii, a o literaturze polskiej tylko słyszeli (nie ma innej drogi do polskości, niż poprzez kulturę, a zwłaszcza przez literaturę), bo czytać to nigdy nie czytali – to w tym ujęciu nauczyciele i tak za dużo zarabiają…Jeśli mamy nauczycielom płacić więcej, to w pierwszym rzędzie należy „pogrzebać „Jaruzelskiego, czyli zlikwidować kartę nauczyciela, wprowadzić BON EDUKACYJNY po to aby zlikwidować monopol państwa w nauczaniu, podnieść pensun nauczycielskie do 30-40 godzin tygodniowo, wyodrębnić z historii  i języka polskiego nowe przedmioty – historia Polski i literatura polska, skończyć z debilnymi testami, przywrócić retorykę, kaligrafię, geografię i …łacinę, przywrócić WYCHOWANIE w szkołach –  czyli podnieść AUTORYTET nauczycielski…

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. Vermeer pisze:

  Panie Dziecinów redakcjo, szkoda, że pan nigdy nie napisał o strajku służby zdrowia, o patologiach i nieludzkim traktowaniu pacjentów, o mafii w szpitalach, o łapówkach przyjmowanych przez pracowników służby zdrowia.

 2. Grazyna Dobrzynska Edgar pisze:

  Bardzo mnie zdziwil ten artykul. Czyzby nauczyciele maja byc odpowiedzialni za to co robil Sojuz w Polsce? Czy tez maja byc odpowiedzialni za tak zwanych zboczencow, ktorzy znajduja sie w spoleczenstwie (poza szkola)? Czy moze Pan ich tez oskarzy o przyjmowanie uchodzcow? No to pojdzmy na calosc i oskazmy ich za wszystkie decyzje Ministerstwa Oswiaty.
  Ja uwazam ze to jest smutne ze pensja nauczycieli jest czasami 300 zl powyzej minimalnej pensji (1,800 zl) i w wiekszosci mniej niz 3,000 zl- przeciez od nich zalezy przyszlosc naszych dzieci. Popieram strajk!

  • Dziecinów Redakcja pisze:

   To nie strajk…tylko pucz i nie o podwyżki w tym wszystkim chodzi, tylko o „dokopanie” rządowi i zanarchizowanie nastrojów społecznych przed wyborami. Przywódca najgłupszej opozycji na świecie niejaki Schetyna (w rozmowie z dziennikarzami) powiedział wprost, że jego zdaniem strajk wpłynie na: „Obecność przy urnach wyborczych, a na końcu na właściwy wybór”.
   Czerwona hołota (zdrajcy i złodzieje) dla odzyskania władzy jest gotowa” podpalić” naszą Ojczyznę, gotowa jest poświęcić polską młodzież, ewidentnie krzywdząc ją i traktując niczym zwykłe mięso armatnie. W podobny sposób traktują nauczycieli, z czego niestety większość z nich nie do końca zdaje sobie sprawę, pełniąc rolę pożytecznych idiotów!
   Przy resztkach szacunku dla stanu nauczycielskiego…jeśli nauczyciel odchodzi od ucznia, to znaczy że minął się z powołaniem i powinien zmienić pracę. Bo czy widział ktoś, by lekarz „rozkroiwszy” pacjenta odszedł od stołu operacyjnego?

 3. Mieszkanka gminy pisze:

  Drogi autorze, nawet jeśli założymy, że Twoje poglądy są słuszne jeśli chodzi o edukację w naszym kraju, to DLACZEGO MILCZYSZ i nie walczysz? Pisz do MEN. Apeluj o nowe podstawy programowe, o nowy system. Ślij petycję za petycją! Drogi autorze, pamiętaj jednak o właściwym adresacie. Zdanie wyrażone na takiej lokalnej stronie jest mało nośne. Odwagi więc! I do boju o lepszą edukację!

  • Dziecinów Redakcja pisze:

   Cóż, całego świata nie da się uleczyć…nie jestem ministrem, ani nawet nauczycielem – jeno zwykłym rolnikiem, staram się więc skupiać na pracy dla swojej miejscowości, bo na tym się znam i to kocham. Czasami tylko nóż mi się w kieszeni otwiera, jak patrzę na te wszystkie miernoty okupujące nasze życie publiczne, dla których polskość to nienormalność, dla których szczytem marzeń jest uwicie sobie ciepłego gniazdka na państwowej posadzie i życie na bezdechu, czyli służeniu każdemu kto daje pieniądze!
   Może ma Pani rację z tymi petycjami? Może warto spróbować…

 4. Łukasz pisze:

  Mam nadzieję, że Rodzice odpowiedzą na na ten strajk zbojkotowaniem corocznego festynu, może to da trochę do myślenia co niektórym czy było warto…

 5. Dziecinów Redakcja pisze:

  Z ostatnich moich wiadomości wynika, że wybory sołeckie w naszej gminie odbywać się będą dopiero w czerwcu…wynika to z potrzeby zmiany statutów sołectw uwzględniających np. zmianę kadencyjności Sołtysa na 5 lat.

 6. Nowy z Dziecinowa pisze:

  Mirku, co z zebraniem ws Sołtysa i Rady ? Po spotkaniu chętnie podyskutuję na te tematy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *