Niedziela – 23 września – godz. 17.00 – nasza świetlica.

Już teraz zapraszamy naszych mieszkańców na zebranie w sprawie rozdysponowania funduszu sołeckiego na rok 2019. W niedzielę 23 września na godz. 17.00 do naszej świetlicy…W przyszłym roku mamy do dyspozycji ponad 31 000 tysięcy złotych. Zapraszamy zwłaszcza wszystkie osoby „aktywne społecznie”, aby później nie wypisywały różnych głupot na temat naszej miejscowości. Wszystkiego będzie  można dowiedzieć się na miejscu  i o wszystko zapytać. Sołtys przedstawi rozliczenie z parafialnych dożynek, przedłożony zostanie do dyskusji plan rozwoju naszej miejscowości na lata 2019-2013, a zwłaszcza plan zagospodarowania terenu wokół remizy. Plan taki trzeba przyjąć i konsekwetnie realizować, bo na „prowizorki” po prostu nas nie stać. Po to są takie zebrania, aby każdy mógł przedstawić swoje racje i swoje pomysły. Jest to ważne, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych i czekających nas spotkań wyborczych z kandydatami na wójta i na radnych. W „środku” możemy się spierać, ale na zewnątrz musimy prezentować  jednolite stanowisko, czego od przyszłych władz oczekujemy i do czego dążymy. A do czego dążymy?

Odpowiedź:  W niedzielę 23 września o godz. 17.00 w naszej świetlicy…

Może Ci się również spodoba

11 komentarzy

 1. Nowy z Dziecinowa napisał(a):

  Ja również mam nadzieję, że pojawią się osoby „mniej aktywne”, dzięki czemu będzie pełniejsze reprezentowanie Dziecinowa i unikniemy potem nieporozumień.
  Swoją drogą mam nadzieję, że padną także pomysły uzupełniające do tych związanych z OSP tym bardziej, że będzie znacznie więcej funduszy niż w poprzednich latach.
  Takie spotkania sołecki powinny być dwa (1) – pomysły i projekty na co wydać pieniądze, dyskusja (2) – spotkanie na którym głosujemy nad danymi wydatkami, ale wiem, że na razie to nierealne.
  Zapewne są już plany wydatkowania tej kwoty, może warto je na tej stronie przedstawić?

 2. Dziecinów Redakcja napisał(a):

  Fundusz sołecki mamy 8 lat…żeby nie skłamać jest to już kwota około 170 000 złotych, a na „pomysły związane z OSP” „poszło” tylko raz, właśnie w tym roku – 15 300 zł. Czy to dużo? Czy OSP się nie należy? Czy OSP nie działa dla mieszkańców i w interesie mieszkańców? Tak sobie myślę (a wiem co mówię, bo jestem skarbnikiem OSP), że przez te 8 lat niewiele mniejszą kwotę (jako OSP) wydaliśmy na mieszkańców i dla mieszkańców. Samo utrzymanie porządku i remonty na placu zabaw, to ok. 1 000 zł. rocznie…a stoisko w ubiegłym roku na dożynki parafialne ile kosztowało? Bo nie wszystko da się zrobić wolontariatem, pewne rzeczy trzeba zakupić i zapłacić gotówką. W tym roku była zbiórka wśród mieszkańców, ale ze wstępnych wyliczeń (nie spłynęły jeszcze wszystkie rachunki) wynika, że trzeba dołożyć jeszcze ok. 500 złotych. Jak myślisz, kto to zrobi? A stoisko Dziecinowa na „Owocobranie”? Mógłbym tak wymieniać, ale po co?
  Musimy mieć jakąś wizję rozwoju miejscowości, jakiś plan, coś czego będziemy pragnąć i do czego dążyć. Potrzeby są ogromne, ale nie możemy się też rozdrabniać, bo nas na to nie stać. Mamy w Dziecinowie 2 skarby – jeziora i remiza łącznie z terenem wokół. Chwała chłopakom z „Czajki”, że jakoś ogarnęli jeziora, istnieją dopiero 4 lata, a już tyle dobra zrobili. Wiem, że to wszystko mało, bo żeby nasze jeziora doprowadzić do porządku potrzeba przynajmniej z milion złotych, więc trzeba cieszyć się z tego co jest…
  No i remiza – to na jeziorach i remizie trzeba oprzeć rozwój naszej miejscowości i na tym się koncetrować. Remiza powinna być naszą perłą w koronie, miejscem spotkań, koncertów, różnego typu zajęć dla okolicznych dzieci. I to idzie zrobić…pieniądze by sie znalazły, tylko ludzi do pracy brak. Bo koncert trzeba przygotować, bo po zajęciach trzeba posprzątać, a my – strażacy jesteśmy eksloatowani już ponad miarę i dlatego niekiedy puszczają nam nerwy, jak ktoś mądrzy się nie znając podstawowych spraw.
  Co do planów wydatkowania funduszu sołeckiego – oczywiście że są, powiem więcej – układają się w logiczną całość, bo po co w tym roku ma być zakupiony piec CO? Sam raczej remizy nie ogrzeje, więc na zebranie został zaproszony odpowiedni fachowiec, który ma wycenić resztę. A po co ogrzewanie w remizie? Bo remiza w okresie jesienno-zimowo-wiosennym jest praktycznie wyłączona z użytkowania i z tego powodu jako miejscowość ponosimy same straty. Po co taka remiza która w zimę, gdy teoretycznie mieszkańcy mają najwięcej wolnego czasu jest jak lodowa jaskinia? Bez ogrzewania wszystko co do tej pory udało się zrobić, zniszczeje…

  • Nowy z Dziecinowa napisał(a):

   Dziękuję za odpowiedź bo właśnie o tym pisałem. Największym grzechem osób prężnie działających przy OSP jest brak informowania reszty co zrobiliście i co jest do zrobienia. Inni myślą, że grupka ludzi działa dla siebie a nie widzi takich działań jak wymieniłeś. Potem są listy do Wójta czy telefony nawiedzonego ekologa do radia. To też trzeba zmienić. Osobiście postaram się być na zebraniu (może i sąsiada zaciągnę) i dołożyć cegiełkę do całości, w czymś pomóc.
   Napiszcie na stronie co zrobiliście w tym roku i co jest pilnego do zrobienia w następnym roku(zakupy czy coś fizycznie do zrobienia).
   Pozdrawiam

   • Dziecinów Redakcja napisał(a):

    Na zebraniu przedstawię szkic tego co jest (realne) do zrobienia w najbliższej przyszłości…tak w ciągu jakichś 5 lat.

 3. Zainteresowany napisał(a):

  Szkoda, że termin nie był konsultowany z mieszkańcami np. ankietą na stronie lub facebooku. Może wtedy więcej osób by mogło na to zebranie przyjść

  • Dziecinów Redakcja napisał(a):

   Nie możemy z prostych spraw robić farsy…po to mieszkańcy wybierają sołtysa, aby w pewnych sprawach to on decydował. Takie są jego obowiązki i prawa! Termin podany jest z 2-tygodniowym wyprzedzeniem i każdy zainteresowany, jesli tylko zechce na tym zebraniu będzie. A jeśli tak się złoży że nie będzie mógł – cóż, jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził.

   • Nowy z Dziecinowa napisał(a):

    Odnośnie farsy, to chciałbym nieśmiało zwrócić uwagę, że na żadnej tablicy ogłoszeń w Dziecinowie nie ma informacji o zebraniu sołeckim! 6 dni przed zebraniem. Jeżeli Sołtys nie ma kartek to mogę pomóc.

 4. Nowy z Dziecinowa napisał(a):

  Od 19 września rusza program dofinansowania do wymiany pieca (odnośnie ogrzania remizy) .
  Spotkanie informacyjne: Otwock 2018-09-29 18:00 Teatr Miejski, ul. Armii Krajowej 4.
  Warto pójść na spotkanie, bo może dostanie się jakieś dofinansowanie (do termoizolacji też).

 5. Dziecinów Redakcja napisał(a):

  Może się mylę, ale OSP nie przejdzie, bo…

  Beneficjentami są osoby fizyczne:
  1. posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego,
  o którym mowa w ust. 1 Programu. W przypadku gdy jednorodzinny budynek mieszkalny jest we współwłasności kilku osób dofinansowanie przysługuje współwłaścicielowi, pod warunkiem wyrażenia zgody przez pozostałych współwłaścicieli tego budynku.

  2. które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.) i budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *